Anasayfa > Haberler > Basın

Basın

Ytong Mimari Fikir Yarışması Başladı: “ŞEHİRDEN UZAK”

3.10.2017

Yenilikçi ürünleriyle sürdürülebilir yapılaşmaya yön veren Türk Ytong’un düzenlediği, 2017 Ytong Mimari Fikir Yarışması başladı. Bu yıl 19.’su gerçekleştirilen yarışma, “ŞEHİRDEN UZAK” başlığı altında katılımcıları, nüfusu giderek azalan; doğal özellikleriyle elverişli ama sosyal nitelikleriyle elverişsiz koşullara sahip olan “KENT DIŞI MEKÂNLAR”ın canlandırılması ve özünü yeniden kazanabilmesi için projeler geliştirmeye davet ediyor. Kazanan ekiplerin “16. Venedik Mimarlık Bienali Gezisi" ile ödüllendirileceği yarışmanın son katılım tarihi 4 Aralık 2017.

haberi görüntüle >>

YANGINLARIN HIZLA YAYILMASININ NEDENİ: “YANLIŞ MALZEME SEÇİMİ’’

29.9.2017

Yapı malzemesi sektörünün öncü kuruluşu, gazbeton üretiminde dünya lideri Türk Ytong, yapılarda yangın güvenliği konusuna dikkat çekmeye devam ediyor. Yeni ürünü Multipor ile yangın güvenliği ve enerji verimliliği açısından önemli bir boşluğu doldurmayı hedefleyen Türk Ytong, enerji verimliliği, yangın güvenliği ve yönetmeliğe uygunluk gibi konularda tüm beklentilere yanıt verebilen “Multipor” ile yapılarda yılda 1 milyon metrekare yanmaz ısı yalıtımı gerçekleştirilebilecek.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong Sanayi A.Ş. Açıklaması

14.7.2017

Türkiye Cumhuriyeti’nin 15 Temmuz 2016’da ve geçmişte karşılaştığı; demokrasimizi, birlik ve beraberliğimizi hedef alan teşebbüslerin bir daha yaşanmamasını diliyoruz.

haberi görüntüle >>

TÜRK YTONG, MULTIPOR İLE YAPI İSTANBUL FUARI’NDA İLGİ ODAĞI OLACAK

27.4.2017

Yapı malzemesi sektörünün lider kuruluşu Türk Ytong, 23-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda yer alacak. Türk Ytong, lansmanını gerçekleştirdiği yalıtım ürünü Multipor Isı Yalıtım Levhası başta olmak üzere sektöre yön veren inovatif ürünleri ile fuarda yer alacak.

haberi görüntüle >>

ISI YALITIMINDA AVRUPA’NIN TERCİHİ ‘MULTIPOR’ ARTIK TÜRKİYE’DE

2.2.2017

Yapı malzemesi sektörünün öncü kuruluşu, gazbeton üretiminde dünya lideri Türk Ytong, ilklerin öncüsü olmaya devam ediyor. Almanya’daki Ar-Ge laboratuvarlarında geliştirilen, yapılarda enerji tasarrufu sağlamak için Avrupa’da tercih edilen, NaturePlus ve IBU (Alman Yapı ve Çevre Enstitüsü) EPD sertifikalı “Multipor Isı Yalıtım Levhası” artık Türkiye’de. Türk Ytong’un Çatalca’daki yeni tesisinde üretimine başlanan mineral esaslı Multipor Isı Yalıtım Levhası, yüzde 100 yangın dayanımı ve maksimum enerji tasarrufu ile dikkat çekiyor.

haberi görüntüle >>

YTONG’DAN BİR İLK: ÇATALCA TESİSİ, DÜNYANIN İLK VE TEK YEŞİL BİNA SERTİFİKALI YTONG ÜRETİM TESİSİOLDU

22.9.2016

Yapı malzemeleri sektörünün lider ve çevreci kuruluşu Türk Ytong, Çatalca’da kurduğu üretim tesisine BREEAM sertifikası alarak,dünyanın ilk ve tek yeşil bina sertifikalı Ytong tesisine sahip olmanın gururunu yaşıyor.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong'dan Açıklama

22.7.2016

Cumhuriyetimiz 15 Temmuz 2016 tarihinde menfur bir darbe teşebbüsü ile karşı karşıya kalmıştır. Demokrasi tarihimiz geçmiş darbelerden ağır yaralar aldı.

haberi görüntüle >>

Sarı Işık: Kentsel Dönüşüme Hazırlan Projesi

6.6.2016

Kentsel dönüşüm ve riskli yapı yenileme sürecindeki vatandaşları hakları ve süreçler konusunda bilgilendirme amacıyla İstanbul Serbest Mimarlar Derneği ve Türk Ytong’un işbirliği ile geliştirilen SARI IŞIK: KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIRLAN Projesi, 27 Mayıs 2016 günü İstanbul Point Otel’de düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.

haberi görüntüle >>

Yüzde 30 Daha Fazla Enerji Tasarrufu ile Binalar Sınıf Atlayacak

10.5.2016

Yapı malzemesi sektörünün lider ve çevreci kuruluşu Türk Ytong, sektörde ilklerin öncüsü olmaya devam ediyor. Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda ısı yalıtım performansı yüzde 30 geliştirilmiş yeni ürünü “Ytong 0,09”u ilk defa sergileyen Türk Ytong, inovasyonda kat ettiği mesafe ile dikkat çekiyor.

haberi görüntüle >>

2016 YTONG MİMARİ FİKİR YARIŞMASI

18.3.2016

Türk Ytong’un, mimarlığın düşünce ve tasarım alanına katkıda bulunmak, fikirlerin gelişmeye açık bir zeminde paylaşılmasına ve tartışılmasına fırsat tanımak amacıyla her yıl farklı konularda düzenlediği Ytong Mimari Fikir Yarışması’nın 18.’si başlıyor.

haberi görüntüle >>

TÜRKİYE’NİN YÜZDE 92’Sİ DEPREM RİSKİ ALTINDAKİ KENTLERDE YAŞIYOR

3.3.2016

Ülkemizde, yaklaşık 19 milyonluk konut stoğunun yüzde 40 gibi önemli bir kısmının, riskli, yapı ömrünü tamamlamış, sağlıksız ve ruhsatsız yapılaşmadan oluştuğu ifade ediliyor.

haberi görüntüle >>

Ytong Blok 0,11’e Bir Ödül Daha

23.12.2015

Yapı malzemesi sektörünün lider ve çevreci kuruluşu Türk Ytong, fark yaratan ürünleriyle enerji verimliliği ve çevre koruma konularına odaklanmayı sürdürüyor.

haberi görüntüle >>

Ytong'a Yüzyılın Markası Ödülü

3.12.2015

Yapı malzemeleri arasında dünyanın en çok tercih edilen markalarından Ytong, Yüzyılın Markası seçildi. Ytong, Almanya Berlin’de Verlag Deutsche Standards tarafından en iyi ve en başarılı 250 Alman markası arasından, başta ısı yalıtım performansı, hafifliği, güvenli ve yenilikçi yapılaşmaya sağladığı katkılar sebebiyle ödüle layık görüldü.

haberi görüntüle >>

Ytong'a Active Plus Enerjisi

3.12.2015

Türk Ytong’un ikinci 50 yılının en önemli değişim ve yenileşim hamlesi olan ERP Yenileme Projesi start aldı.

haberi görüntüle >>

Yapılarda Yangın Güvenliği Malzemeden Başlar

1.10.2015

Türkiye yılda ortalama 100 bin yangın olayına ev sahipliği yapan yangın bakımında oldukça riskli bir ülke. Bu yangınların ise 25 bin kadarını sadece İstanbul’da meydana gelen yangınlar oluşturuyor.

haberi görüntüle >>

Ytong Mimari Fikir Yarışması Sonuçlandı

1.7.2015

Yenilikçi ürünleriyle modern yapılaşmaya yön veren Türk Ytong’un düzenlediği “20 Yıl Sonra Ben Buradayken” konulu 2015 Ytong Mimari Fikir Yarışması’nda 77 proje arasında yapılan değerlendirmede, 4 proje ödüle değer bulundu.

haberi görüntüle >>

Ytong Lentolar ile Yapılarda Yoğuşma ve Küflenmeye Son!

22.6.2015

Yapı malzemesi sektörünün lider markası Ytong, kullanıma hazır donatılı lentoları ile inşaatlara hız kazandırıyor.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong Yapı Fuarını Ödül ile Karşıladı

13.5.2015

Yapı malzemesi sektörünün lider ve çevreci kuruluşu Türk Ytong, fark yaratan ürünleriyle Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda yer aldı. Fuarda sektöründe bir ilk olarak ısı yalıtım performans değeri % 15 daha artırılan Ytong Blok 0,11 ürününü sergileyen Türk Ytong, yapı malzemeleri sektöründe devrim yaratan teknolojik gelişmelerle yol aldığını göstermiş oldu.

haberi görüntüle >>

Altı Ülkeden Genç Mimarlar Ytong Desteğiyle Bir Araya Geldi

8.5.2015

Yapı malzeme sektörünün dinamik ve yenilikçi kuruluşu Türk Ytong desteğiyle İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbul SMD) tarafından düzenlenen “Genç Mimarlar Konferansı, Tasarım Öyküleri” etkinliği Yapı-Endüstri Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

haberi görüntüle >>

2015 Ytong Mimari Fikir Yarışması Geleceğe Işık Tutuyor

1.4.2015

Yenilikçi ürünleriyle modern yapılaşmaya yön veren Türk Ytong, birçok başarılı projeye imza attığı “Ytong Akademi” çatısı altında, “20 Yıl Sonra Ben Buradayken” konulu 2015 Ytong Mimari Fikir Yarışması'nı başlatıyor.

haberi görüntüle >>

Asmolen Uygulamarında Da Doğru Tercih Ytong

10.3.2015

Yapı malzemesi sektörünün lider markası Ytong, ekonomik, yanmaz ve masif “Cepli Asmolen Blokları” ile sektöre yön vermeye devam ediyor.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong Ekibi: Gelecek Bizimle Gelecek

20.1.2015

Türk inşaat sektörünün lider kuruluşlarından Türk Ytong, yetkili satıcıları ile Çeşme’de düzenlenen 44. Ytong Yetkili Satıcılar Toplantısı’nda bir araya geldi. 'Gelecek bizimle gelecek' sloganıyla gerçekleştirilen toplantıda, Türk Ytong yetkili satıcıları ve Ytong satış ekibi yeni yıla güçlü bir başlangıç yaptı.

haberi görüntüle >>

Sektörde Bir İlk: Ytong'lu Yapılar Şimdi Daha Fazla Enerji Tasarrufu Sağlıyor

23.12.2014

Türk Ytong, enerji verimliliği ve çevre koruma konularına odaklanmayı sürdürüyor. Yapı malzemeleri sektörünün lider ve yenilikçi kuruluşu Türk Ytong, blok ürünlerinde 2,5 MPa olan basınç dayanımı değerini koruyarak, ısı yalıtım performansını artırmayı başardı.

haberi görüntüle >>

Ytong 51. Yaşını Kutladı

22.12.2014

Türkiye’nin en köklü şirketlerinden olan ve inşaat sektöründe kaliteli ve yenilikçi ürünlere öncülük eden Türk Ytong'un 51. kuruluş yıldönümü bir dizi etkinlikle kutlandı.

haberi görüntüle >>

Ytong Mimari Fikir Yarışması'nın KAzananları Venedik Bienali'ni Gezdi

23.10.2014

“Kültürel Süreklilik Aracı Olarak Mimarlık” konulu Mimari Fikir Yarışması’nı kazanan 4 projenin ekip üyeleri, ödül olarak jüri üyeleri ile birlikte üç gün süreyle İtalya'nın Venedik kentinde düzenlenen 14. Uluslararası Venedik Bienali’ni izleme ve değerlendirme fırsatı buldular.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong'dan "Kültürel Süreklilik Aracı Olarak Mimarlık" Konulu Mimari Fikir Yarışması

1.9.2014

YTONG MİMARİ FİKİR YARIŞMASI SONUÇLANDI Yenilikçi ürünleriyle modern yapılaşmaya yön veren Türk Ytong’un düzenlediği “Kültürel Süreklilik Aracı Olarak Mimarlık” konulu 2014 Ytong Mimari Fikir Yarışması’nda 57 proje arasında yapılan değerlendirmede, 4 proje ödüle değer bulundu.

haberi görüntüle >>

Ytong Mimari Fikir Yarışması ile Bir İlke İmza Atıyor

24.5.2014

Yenilikçi ürünleriyle modern yapılaşmaya yön veren Türk Ytong, birçok başarılı projeye imza attığı “Ytong Akademi” çatısı altında, “Kültürel Süreklilik Aracı Olarak Mimarlık” konulu 2014 Ytong Mimari Fikir Yarışması'nı başlatıyor. Ytong, yarışma ile dönüşüm sürecinde, bugünün mimarlık ve kent ortamına eleştirel bir bakış geliştirmeye davet ediyor. Tüm süreçleri dijital bir platform üzerinden yürütülecek ve her türlü medya türünden sunuma açık olacak yarışmayla Ytong, bu anlamda bir ilke de imza atıyor.

haberi görüntüle >>

Uluslararası Ytong, 14. Venedik Bienali'nde

7.5.2014

Uluslararası Ytong; dünyanın en önemli güncel sanat ve mimarlık etkinlikleri arasında sayılan Venedik Bienali’nde bu yıl, Türkiye’den ünlü mimar Tuncer Çakmaklı’nın tanıtım sponsoru oldu.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong, Isı Yalıtım Plağı Üretimini 5 Kat Artırıyor

7.5.2014

Yapı malzemesi sektörünün lider ve çevreci kuruluşu Türk Ytong, fark yaratan ürünleriyle Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda yer aldı.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong, Yapı İstanbul Fuarı’nda İlgi Odağı Olacak

5.5.2014

Yapı malzemesi sektörünün lider ve çevreci kuruluşu Türk Ytong, 6-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda yer alacak. Yapı malzemesi sektöründe fark yaratan inovatif ürünlerini sergileyecek olan Türk Ytong, sürpriz aktiviteler ile ziyaretçilerin ilgi odağı olmaya aday.

haberi görüntüle >>

Çatı Katları Gözde Yaşam Alanları Oluyor

17.4.2014

Ytong Çatı Plağı ile tavan arası diye olarak tabir edilen atıl alanlar, konforlu birer yaşam alanına dönüşüyor.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong’tan Sektöre Değer Katan Bir Eğitim Projesi “Ytong Akademi”

18.3.2014

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Türk Ytong, mesleki ve sektörel eğitime katkı projelerini “Ytong Akademi” çatısı altında topladı.

haberi görüntüle >>

Ytong Donatılı Duvar Panelleri İnşaatları 10 Kat Hızlandırıyor

18.3.2014

Yenilikçi ürünleriyle yapı malzemesi sektörüne yön veren Türk Ytong, Donatılı Duvar Panelleri ile büyük projelerin tercihi oluyor. Uygulama süresi, maliyeti, düzgün ve kolay işlenebilirliği, ısı yalıtım özelliği ve yapılara henüz inşaat sürecinde kazandırdığı estetik görünüm ile Ytong Donatılı Duvar Panelleri inşaat sektöründe fark yaratıyor.

haberi görüntüle >>

Türkiye Genelinde 6,5 Milyon Bina Deprem Riski Altında

4.3.2014

Bugün ülkemizde, yaklaşık 20 milyonluk konut stoğunun yüzde 45 gibi önemli bir kısmının sağlıksız ve ruhsatsız yapılaşmadan oluştuğu ifade ediliyor.

haberi görüntüle >>

Ytong'dan Enerji ve Çevre Dostu Tasarım Eğitimine Destek

21.2.2014

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından düzenlenen ‘LEED Green Associate Eğitimi’, yapı sektöründe çevre dostu yeşil bina tasarımı ve inşaatıyla ilgilenen profesyonellerin yoğun katılımı ile Türk Ytong katkılarıyla gerçekleştirildi.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong ile 50 Yılda 10 Milyar Doları Aşkın Enerji Tasarrufu

21.2.2014

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından Türk Ytong’un da desteğiyle 20-21 Şubat’ta düzenlenen 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi, Swissotel’de gerçekleştirildi.

haberi görüntüle >>

2020 Enerji Hedefleri ve Yapı Malzemelerindeki Trendler

21.2.2014

Ytong Almanya Ar-Ge Merkezi Yöneticisi Dr. Hartmut Walther, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından 20-21 Şubat’ta düzenlenen olan 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nde yapı malzemeleri endüstrisindeki gelişme ve trendleri anlattı.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong, 5. Enerji Verimliliği Fuarı'na Katıldı

14.1.2014

Türk Ytong, Enerji Verimliliği Haftası kapsamında gerçekleştirilen EVF 2014 - 5. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’na katıldı. Türk Ytong standında ısı yalıtım plağı başta olmak üzere, Ytong ürünleri tanıtıldı.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong Tüm Ekibiyle "Birlikte Varız" Dedi

13.1.2014

Türk inşaat sektörünün lider kuruluşlarından Türk Ytong, Türkiye’nin dört bir yanında gelen yetkili satıcıları ile Kıbrıs’ta düzenlenen 43. Ytong Yetkili Satıcılar Toplantısı’nda bir araya geldi.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong Fabrika Günleri, Tekirdağ Fabrikası'nda Başladı

3.10.2013

Türk inşaat sektörünün lider kuruluşlarından Türk Ytong, 50. kuruluş yıldönümünü kutladığı etkinliklerine “Ytong Fabrika Günleri” ile devam ediyor. “Ytong Fabrika Günleri” etkinliklerinin ilki 2 Ekim’de Tekirdağ Fabrikası’nda yapıldı.

haberi görüntüle >>

Yapılarda Yangın Güvenliği için Yanmayan Ürünler Tercih Edilmeli

26.9.2013

Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel, 25 Eylül'de başlayan Yangın Haftası dolayısıyla açıklamalar yaptı:

haberi görüntüle >>

Dünyanın 20 Ülkesinden Ytong Uzmanları Deprem ve Enerji Verimliliği Panelinde Buluştu

16.9.2013

Türk Ytong’un 50. yılı onuruna, 13 Eylül’de, Haliç Kongre Merkezi’nde, 'Deprem Bölgelerinde Sürdürülebilir Yapı Kavramları ve Yapılarda Enerji Verimliliği' konulu uluslararası bir panel düzenlendi.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong 50. Yaşını Görkemli Bir Törenle Kutladı

16.9.2013

Yapılarda ısı yalıtımı, depreme dayanıklılık, yangın güvenliği ve sürdürülebilirlik denince akla gelen ilk malzeme olan Ytong, Türkiye’de 50. yaşını kutluyor.

haberi görüntüle >>

Depremleri Hasarsız Atlatacak Binalar Yapmalıyız

16.8.2013

Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel, 17 Ağustos’un 14. yıldönümünde açıklamalar yaptı:

haberi görüntüle >>

“Kültür ve Sosyal Etkinlikler Evi” Konulu Ytong Ulusal Mimari Fikir Yarışması Sonuçlandı

24.7.2013

Türk Ytong Sanayi A.Ş. tarafından 50. kuruluş yılı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen “Kültür ve Sosyal Etkinlikler Evi” konulu Ulusal Mimari Fikir yarışmasının ödülleri belirlendi.

haberi görüntüle >>

Ytong Mimari Fikir Yarışması Teslim Tarihi Ertelenmiştir

14.6.2013

Mimari Fikir Yarışması: 'Semt Kültür ve Sosyal Etkinlik Evi' ‘nin son teslim tarihini 12 Temmuz 2013 tarihine ertelenmiştir.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong, Faaliyetlerini Çevreyle Uyum İçerisinde Gerçekleştiren Örnek bir Kuruluş

4.6.2013

Türk Ytong, 2013 yılında 50. kuruluş yıldönümünü kutlarken, yapı malzemesi sektörünün lider ve çevreci kuruluşu olarak da dikkat çekiyor.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong, Bilecik Fabrikası’nda Kapasite Artırdı - Yalıtım Plağı Üretimine Hız Verdi

24.5.2013

Bilecik Ytong Fabrikası’nda üretim kapasitesi, 375 bin m³ seviyesine çıktı. Fabrikada üretim kapasitesini artıran 7. Otoklav fırını, 21 Mayıs 2013 tarihinde Yönetim Kurulu Üyeleri, Üst Yönetim ve Bilecik Ytong Fabrikası çalışanlarının da katıldığı bir törenle faaliyete başladı.

haberi görüntüle >>

Ytong Duvar Örme Yarışması Liseler Arasında Heyacan Yarattı

14.5.2013

Yarışmada dereceye giren okullar hediyelerini İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun elinden aldı.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong 50. Yılı Sebebiyle “İstanbul’dan Anıtkabir’e Atatürk'e Saygı Bisiklet Turu” Düzenledi

6.5.2013

Yapı malzemesi sektörünün öncü ve lider kuruluşu Türk Ytong, 50. kuruluş yılı şerefine “İstanbul’dan Anıtkabir’e Atatürk'e Saygı Bisiklet Turu” düzenledi.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong'un 50. Yıl Şerefine Atatürk'e Saygı Bisiklet Turu

2.5.2013

Yapı malzemesi sektörünün öncü ve lider kuruluşu Türk Ytong, 50. kuruluş yılı şerefine “İstanbul’dan Anıtkabir’e Atatürk'e Saygı Bisiklet Turu” düzenliyor.

haberi görüntüle >>

Ytong'un Yapı İstanbul Fuar'ındaki Standı, Yenilikçi Ürünleri ve Sosyal Medya Aktiviteleriyle Büyük İlgi Görüyor

26.4.2013

Bu yıl, 50. kuruluş yıldönümünü kutlayan Türk Ytong, yenilikçi ürünleriyle Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’ndaki yerini aldı. Ytong 50. Yıl onuruna fuara, “Ytong Stant Tasarım Yarışması”nda birinci olan özel bir stant ile katılıyor. Ytong standı, ürünlerin yanı sıra sosyal medya aktiviteleriyle de Yapı İstanbul Fuarı’nın en çok ilgi çeken standları arasında bulunuyor. 24 Nisan’da başlayan Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı, 28 Nisan’a kadar TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyarete açık olacak.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong’tan Sektöre Değer Katacak Bir Eğitim Projesi

16.4.2013

"YTONG AKADEMİ - 50. YILDA 50 DURAK " Türk Ytong, 50. kuruluş yılı kutlamaları kapsamında sektöre değer katacak bir eğitim projesine başlıyor. Ytong, bugüne kadar istikrarla sürdürdüğü tüm “mesleki ve sektörel eğitime katkı” projelerini daha da genişleterek, “Ytong Akademi – 50. Yılda 50 Durak” başlığı altında topladı. Ytong Akademi çalışmaları kapsamında; Türkiye genelinde 50 farklı noktada mimarlar, mühendisler, belediye çalışanları, müteahhitler ile öğrencilere yönelik eğitim toplantıları düzenleniyor.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong 50. Yılında "Kültür ve Sanat Etkinlikler Evi" Konulu Ulusal Mimari ve Fikir Yarışması Düzenliyor

4.4.2013

Güvenli, modern ve yenilikçi yapılaşmaya yön veren Türk Ytong, Türkiye’deki 50. kuruluş yılı kutlamaları çerçevesinde bir mimari fikir yarışması düzenledi. Ytong bu yarışmayla, İstanbul kent yaşamına, mimarlığın düşünce ve tasarım alanına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

haberi görüntüle >>

50. Yılını Kutlayan Türk Ytong, Yapı İstanbul Fuarı’na Katılıyor

28.3.2013

Bu yıl, 50. kuruluş yıldönümünü kutlayan Türk Ytong, yapı malzemesi sektöründe fark yaratan inovatif ürünleriyle Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’na katılacak. Ytong, 24-28 Nisan 2013 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek fuarda müşterileriyle ve yetkili satıcılarıyla bir araya gelecek.

haberi görüntüle >>

Gökhan Erel: Ytong Depreme Dayanıklı Yapılaşmada, Fark Yaratan bir Malzeme

1.3.2013

Bilindiği üzere Türkiye, yüzde 90’ı deprem kuşağı içinde yer alan bir deprem ülkesidir...

haberi görüntüle >>

İnşaat Sektörüne Yön Veren Türk Ytong 50 Yaşında!

9.1.2013

Türk inşaat sektörüne yön veren markalardan biri olan Ytong’un Türkiye’deki 50 yılının hikayesi ve gelecek hedefleri 9 Ocak’ta Four Seasons Bosphorus Hotel’de düzenlenen basın toplantısı ile paylaşıldı. Türk Ytong’un Kurucusu ve Onursal Başkanı Bülent Demiren’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında ünlü belgeselci Nebil Özgentürk’ün hazırladığı tanıtım filmi de gösterildi. Toplantı sonunda basın mensuplarıyla birlikte 50. Yıl pastası kesildi.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong’un Genel Müdürü Gökhan Erel oldu

15.11.2012

Türk İnşaat Sektörünün köklü kuruluşu Türk Ytong’un yeni Genel Müdürü Gökhan Erel oldu.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong’da Görev Değişikliği

17.5.2012

Türk İnşaat Sektörünün köklü kuruluşu Türk Ytong’da, Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevine Tolga Öztoprak getirildi.

haberi görüntüle >>

Yapı 2012 İstanbul Fuarı’nın En İyi Standı Ytong’un

4.5.2012

02-06 Mayıs 2012 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü Fuar Alanı’nda düzenlenen 35. Uluslararası Yapı 2012 İstanbul Fuarı’nda Ytong standı 'Altın Mıknatıs - En İyi Stant Tasarımı Birincilik Ödülü'ne değer bulundu.

haberi görüntüle >>

Türk Ytong’da Bayrağı Fethi Hinginar Devraldı

26.4.2012

Türk İnşaat Sektörünün köklü kuruluşu Türk Ytong’un Genel Kurulu’nda, 49 yıllık Şirketin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Demiren, bayrağı Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi F. Fethi Hinginar’a devretti.

haberi görüntüle >>

Ytong Yetkili Satıcıları Ankara’da Toplandı

27.1.2012

41. Ytong Yetkili Satıcılar Toplantısı, 20 - 22 Ocak 2012 tarihlerinde Ankara Hilton Otel’de gerçekleştirildi.

haberi görüntüle >>

Ytong Stant Tasarım Yarışması Başladı

16.12.2011

02 – 06 Mayıs 2012 tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası Yapı 2012 İstanbul Fuarı’na katılacak olan Ytong, fuar standı için tasarım yarışması düzenledi.

haberi görüntüle >>

Ytong 48. Yılını Kutladı

15.12.2011

İnşaat sektörünün köklü kuruluşu Türk Ytong Sanayi A.Ş, 48. Kuruluş Yıldönümü’nü 14 Aralık 2011, Çarşamba günü, dört fabrikasında düzenlenen törenler ile kutladı.

haberi görüntüle >>

Ytong’dan 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması

1.7.2011

Türk Ytong; Türk Fotoğraf Sanatına katkıda bulunmak, ülkemiz geleceğini inşa eden, çağdaş, güvenli ve modern bir biçimde şekillenmesine, kalkınmasına hizmet veren inşaat emekçilerinin yaşadıkları süreçleri belgelemek, yaşam koşullarına tanıklık etmek ve topluma kazandırdıkları hizmetlerin ve sorumluluklarının toplum üzerindeki etkilerine dikkat çekmek amacı ile "İnşaat Emekçileri" konulu bir fotoğraf yarışması düzenledi.

haberi görüntüle >>

Ytong’dan Ergonomik Yeni Ürün: Cepli Hafif Asmolen

2.11.2010

46 yıldan bu yana güvenli ve kaliteli yapıların üretilmesine katkı sağlayan Ytong, yapı sektörüne yenilikçi bir ürün daha sunuyor. Ergonomik, ekonomik, yanmaz ve masif “Cepli Hafif Asmolen”, inşaatlarda yeni bir dönem başlatacak...

haberi görüntüle >>

Ytong, Bilecik Fabrikasında Kapasite Artırdı

2.11.2010

11 Ekim 2008’de yıllık 130 bin m³ üretim kapasite ile üretime başlayan Bilecik Ytong fabrikasının kuruluş yıldönümü, kapasite artışıyla kutlandı.İlk üretim yılını geride bırakan Bilecik Ytong fabrikasında, artan talebe cevap verebilmek…

haberi görüntüle >>

"Çatılar ve Sürdürülebilirlik" Konulu Ytong Mimari Tasarım Yarışmasına Katılım İçin Son Günler!

6.10.2010

Katılımcılardan gelen yoğun istek üzerine YTONG "Çatılar ve Sürdürülebilirlik" Kavramsal Tasarım Yarışması nın 14 Şubat 2011 olan teslim tarihi bir ay ertelenerek 14 Mart 2011 tarihine uzatıldı.

haberi görüntüle >>

Bizi takip edin:
web tasarım: easyasnet //