BIM Eğitimi Alabileceğiz 5 Üniversite Sertifika Programı

BIM Eğitimi Alabileceğiz 5 Üniversite Sertifika Programı

Dijital dönüşümün inşaat endüstrisi için en önemli kulvarlarından biri olan Yapı Bilgi Modellemesi BIM ülkemizde de hızla yaygınlaşıyor. Mühendis ve mimarlar için yeni bir kariyer fırsatı sunan BIM konusunda uzmanlaşmak isteyen kişiler için üniversitelerimiz, teorik ve pratik bilgiler aktaran sertifika programları sunuyor.

Türkiye’de BIM süreçleri hakkında bilgi edinmek ve kariyerini geliştirmek isteyen mühendisler, mimarlar ve öğrencilerin katılımına açık olarak düzenlenen üniversite eğitim programlarını sizin için derledik.

1. İTÜ SEM - BIM Uzmanı Sertifika Programı

İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi, Yapı Bilgi Modellemesi BIM ile ilgili olarak BIM Süreçleri, BIM Uygulama ve BIM Uzmanlık Eğitimleri başlığı altında üç farklı eğitim sunuyor.

Süre: Eğitimler 21 ve 28 saatlik 3 ayrı programdan oluşuyor.

Eğitim yeri: Koronavirüs önlemleri kapsamında eğitim online olarak devam ediyor.

Programı incele https://itusem.itu.edu.tr/egitimler-ve-programlar/insaat-fakulltesi-sertifika-programlari/bim-uzmani-sertifika-programi

2. Antalya SEM - Yapı Bilgi Modellemesi (YBM) Modelleme Uzmanlığı Eğitim Programı

Antalya Bilim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen eğitim, genel hatlarıyla BIM kavramını, bütünleşik proje teslim sistemini ve BIM’in sektöre katkılarını kursiyerlere aktardıktan sonra BIM mantığında Autodesk Revit programı üzerinden temel modelleme eğitimini içeriyor.

Süre: 60 saat

Eğitim dili: Hem İngilizce hem de Türkçe eğitim verilebilir.

Eğitim Yeri: Antalya Bilim Üniversitesi, Şehiriçi Yerleşkesi, Muratpaşa-Antalya

Programı incele https://sem.antalya.edu.tr/tr/etkinlikler/bim-modelleme-uzmanligi-sertifika-programi

3. ODTÜ SEM - Yapı Bilgi Modellemesi Sertifika Programı

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Yapı Bilgi Modellemesi Sertifika Programı, Yapı Bilgi Modellemesi süreçleri ve araçları konusunda kavramsal ve uygulamalı konular içeren beş ayrı bölümden oluşuyor. Programa bireysel veya 15 kişi üzeri gruplar için kurumsal kayıt yapılabiliyor.

Süre: 80 ders saati

Eğitim dili: Sunum materyali İngilizce, eğitimler Türkçe.

Eğitim Yeri: Belirtilmemiş

Programı incele https://sem.metu.edu.tr/egitim/bim.html

4. BÜYEM - İnşaat Projelerinde Uygulamalı BİM Süreçleri

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin “İnşaat Projelerinde Uygulamalı BIM Süreçleri” programı, inşaat projelerinin tasarım, mühendislik ve uygulama süreçlerinde görev alan ve BIM uygulamalarını kullanan/kullanmayı düşünen mimar ve mühendislere yönelik olarak düzenleniyor. Program içeriğinde BIM Kuramı, BIM Standartları, Yazılımları ve Uygulama Planı, BIM ile metraj ve keşif, BIM ve Sürdürülebilirlik gibi konular ele alınıyor.
Süre: 24 ders saati

Eğitim dili: Belirtilmemiş

Eğitim Yeri: BÜYEM - Etiler Mh. Cengiz Topel Cd., 34337 Uçaksavar / Etiler İstanbul – Türkiye

https://buyem.boun.edu.tr/egitim/insaat-projelerinde-uygulamali-bim-surecleri.html

5. ESOGÜSEM – BIM (YAPI BİLGİ MODELLEMESİ) UZMANLIĞI UYGULAMALI EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin düzenlediği BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) Uzmanlığı Uygulamalı Eğitimi Sertifika Programı’nda katılımcılara BIM’e giriş ve 3D – Modelleme, Veri analizi ve Koordinasyon, 4D - Planlama (Timeliner) konuları aktarılıyor.

Süre: 48 saat

Eğitim dili: Belirtilmemiş

Eğitim Yeri: Belirtilmemiş

https://esogusem.ogu.edu.tr/web/?q=tr/course/bim-uzmanligi-egitimi

Ytong BIM Objelerini ücretsiz indir

Ytong Duvar Blokları, Multipor Isı Yalıtım Sistemi ve Donatılı Panel Ürünlerinin BIM objelerini web sitemizdeki BIM Kütüphanesi bölümünden ücretsiz indirilebilirsiniz. Ytong BIM objeleri, Revit ve ArchiCAD gibi önemli yazılımlarla uyumludur.

22.5.2020