Çatılar İçin Doğal Isı Yalıtımı Çözümü

Çatılar İçin Doğal Isı Yalıtımı Çözümü

Ytong Çatı Plağı ile çatılardaki yaz sıcakları bitiyor

Türkiye’de yaz sıcaklarının artmaya başlaması ve koronavirüs sebebiyle klimalardan duyulan endişe, çatılarda ısı yalıtımının ve uygun malzeme kullanılmasının önemini ortaya koydu.

Ytong Çatı Plağı, yanmaz yapısı, yüksek ses ve ısı yalıtım özelliği ile AVM’ler, turizm tesisleri, fabrikalar ve konutlarda doğal bir ısı yalıtımı sağlarken, çatı katlarını yaşam alanı olarak yapılara kazandırıyor.

Ytong Çatı Plağı ile çatılardaki yaz sıcakları bitiyor

1 Haziran’dan itibaren

Türkiye genelinde koronavirüs tedbirlerinin 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren yeniden düzenlenerek normale dönüş çalışmalarının başlamasıyla birlikte, insanların toplu olarak bulundukları AVM’ler, iş yerleri, fabrikalar, atölyeler ve restoranlarda klimalar yerine temiz havalandırma yöntemi kullanılması öneriliyor. Bu durum ve hava sıcaklarının artmasıyla beraber yapıların çatılarındaki ısı yalıtımının önemi de ortaya çıktı.

Çatılarda ısı kontrolünün önemi

Ytong Çatı Plağı başta konutlar olmak üzere turizm, endüstriyel ve ticari yapıların çatılarında kullanılmak üzere uzun ömürlü, yangına dayanıklı, ses ve yüksek ısı yalıtımı özelliklerini bir arada sunuyor. Çatıda yaratıcı mimari formlara uygun çözümleri nedeniyle tercih edilen Ytong Çatı Plağı, ısı yalıtımı özelliği ile tek katmanda yüksek ısı yalıtımı sağlıyor. Çatılarda her mevsim dengeli bir ortam sıcaklığı yaratarak klima kullanımını en aza indiriyor. Yüksek enerji verimliliği ile çatı katlarının ısıtma soğutma maliyetlerini düşürüyor.

Çatılarda ısı kontrolünün önemi

Hızlı montaj ve maliyet avantajı

Ytong Çatı Plağı, 6 metreye ulaşan tek parça yapısı, montaja hazır bir şekilde teslim edilmesi ve pratik montaj detayları ile çatının daha hızlı kapatılmasını sağlıyor. 4 kişilik bir ekibin günde yaklaşık 200 metrekare çatı imalatı yapabildiği sistem, çelik konstrüksiyon çatı uygulamalarından yüzde 30 daha hızlı. Alternatif çatı örtüsü seçenekleri daha fazla katman uygulaması ve işçilik gerektiği için bu sistemlere göre önemli bir maliyet avantajı sağlıyor.

10.6.2020