Türk Ytong’da Görev Değişikliği
Türk Ytong’da Görev Değişikliği

Türk İnşaat Sektörünün köklü kuruluşu Türk Ytong’da, Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevine Tolga Öztoprak getirildi

2006 yılından bu yana Türk Ytong’da Merkez Satış Müdürü ve Ürün Müdürü olarak görev yapan Öztoprak, 1 Mayıs 2012 tarihinden itibaren yeni görevine atandı.

1973 yılında Ankara’da doğan Tolga Öztoprak, TED Ankara Koleji ve sonrasında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1995 yılında mezun oldu. 1995 - 2001 yılları arasında İsveç ve Finlandiya menşeli şirketlerde yapı malzemelerinin satış ve pazarlaması alanında görev alan Öztoprak, 2003’te La Salle Üniversitesi’nde Pazarlama uzmanlık dalı ile MBA eğitimini tamamlayarak, Connecticut’daki United Concrete Products şirketinde Ürün Satış ve Pazarlama Müdürü olarak 3 yıl görev yaptı.

Amerika’da Yetkin Mühendislik Lisansı için gerekli EIT sertifikasına sahip olan Öztoprak, Avrupa Gazbeton Üreticileri Birliği’nin (EAACA) Enerji Çalışma Grubu, İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği’nin (İMSAD) “Çevre ve Sürdürülebilirlik” ve “Yapı Güvenliği ve Deprem” komiteleri, Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin (ÇATIDER) “Yangın Güvenliği” komitelerinde görev almaktadır.

17.5.2012