Dünyanın 20 Ülkesinden Ytong Uzmanları Deprem ve Enerji Verimliliği Panelinde Buluştu
Dünyanın 20 Ülkesinden Ytong Uzmanları Deprem ve Enerji Verimliliği Panelinde Buluştu

Türk Ytong, kuruluşunun 50. yılı kapsamında düzenlediği etkinliklere bir yenisini ekledi. Yapılarda depreme dayanıklılık ve enerji verimliliği denince akla gelen ilk malzeme olan Ytong’un, Türkiye’deki 50. yılı onuruna düzenlenen panele, dünyanın 20 ülkesinden Ytong uzmanları ve Türk akademisyenler katıldı. 13 Eylül’de Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 'Deprem Bölgelerinde Sürdürülebilir Yapı Kavramları ve Yapılarda Enerji Verimliliği' konulu panel katılımcıların yoğun ilgisi altında gerçekleşti.

Türk akademisyenler ve dünyanın 20 ülkesinden gelen Ytong uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilen panelin moderatörlüğünü, Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel yaptı.

Panelin 'Deprem Bölgelerinde Sürdürülebilir Yapı Kavramları' konulu ilk oturumunda, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Deprem Mühendisliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuray Aydınoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Yapı ve Deprem Mühendisliği Laboratuvarı Eş Başkanı Prof. Dr. Alper İlki ve Türk Ytong’un Alman ortağı Xella Group şirketinin Araştırma ve Geliştirme Merkezi Başkanı Torsten Schoch birer bildiri sundu.

'Yapılarda Enerji Verimliliği' konulu ikinci oturumda ise İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet Arısoy, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof.Dr. Hasan Heperkan ve Torsten Schoch bildirilerini sundular.

Panel, soru-cevap bölümünün ardından öğle yemeğiyle sona erdi.

16.9.2013