2020 Enerji Hedefleri ve Yapı Malzemelerindeki Trendler
2020 Enerji Hedefleri ve Yapı Malzemelerindeki Trendler

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından 20-21 Şubat’ta düzenlenen3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nde Alman Yapı ve Çevre Enstitüsü (IBU) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ytong Almanya Ar-Ge Merkezi Yöneticisi Dr. Hartmut Walther, Avrupa’da yapı malzeme trendleri, 2020 Enerji Yönetmeliği’ne uyum sağlamak için yapılması gerekenler ve sürdürülebilirliğe ilişkin konuşmasıyla yer aldı.

Sürdürülebilir Yapılar İçin Malzemeye İnovatif Yaklaşım konulu oturumda konuşmacı olarak yer alacak Dr. Hartmut Walther, yapı malzemeleri endüstrisindeki gelişme ve trendlerle 2020 sonunda Avrupa’da zorunlu hale gelecek yeni enerji yönetmeliği koşullarına uymak için yapılması gerekenleri aktardı. Yapı malzeme sektörünün yüksek ısı ve ses yalıtımıyla hızlı inşaat konularına odaklandığını belirten Walther, sektörün geleceğinin bu ihtiyaçlara cevap verebilen malzemelerle şekilleneceğine dikkat çekiyor.

2020 itibarı ile Avrupa’da yeni yapıların hepsinin yüksek enerji verimli yapılmak zorunda olacağının ve yenilenebilir enerji kullanımının zorunlu olacağının altını çizen Walther, enerji yönetmeliğinin dayatacağı bu zorlu koşullara uyum sağlayabilecek malzemeye yatırım yapabilen firmaların hep bir adım önde olacağını ifade ediyor

21.2.2014