Ytong Yetkili Satıcıları Ankara’da Toplandı
Ytong Yetkili Satıcıları Ankara’da Toplandı

41. Ytong Yetkili Satıcılar Toplantısı, 20 - 22 Ocak 2012 tarihlerinde Ankara Hilton Otel’de gerçekleştirildi. İki gün süren toplantıya bu yıl; Türk Ytong’un Alman Ortağı Xella Grup CEO’su ve aynı zamanda Türk Ytong Yönetim Kurulu Üyesi Jan Buck-Emden, Almanya’nın önde gelen üç Ytong Yetkili Satıcısı, Türk Ytong Yetkili Satıcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve yöneticileri katıldı.

'Daima Lider, Daima Beraber' başlığıyla düzenlenen toplantıda 2011 yılı değerlendirilirken, 2012 yılı ve ilerisi için hedefler de belirlendi. Ulusal ve uluslararası deneyimlerin paylaşıldığı toplantı, yenilikçi birçok fikre ışık tuttu. Toplantı kapsamında, İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, Yangın Yönetmeliği ve Binalarda Yangın Güvenliği konulu bir konferans verdi.

Türk Ytong Genel Müdürü Nabi Özdemir konuşmasında; Ytong ve inşaat sektörü açısından 2011 yılının kısa bir değerlendirmesini yaptı. Yatırımlar ve hedefler hakkında bilgi verirken, Ytong’un 50. Yılının kutlanacağı 2013’de kapasite artışları ve yeni yatırımlarla, Türkiye’deki üretim kapasitesinin 2 milyon m3’ün üzerine çıkartılacağını belirtti.

Pazarlama ve Satış Koordinatörü Nuri Ertokat ise konuşmasında, Ytong’un 2011 yılında 1 milyon 300 bin m3’lük satış hacmine ulaştığını, bu miktarla Ytong’un rekor satış sonuçlarına ulaştığının altını çizdi.

Toplantıda konuşma yapan Türk Ytong Yönetim Kurulu Üyesi Jan Buck-Emden, Ytong markasının global başarısına ve liderliğine vurgu yaparak, bunu sağlayan güçlü alt yapı hakkında bilgi verdi. Avrupa’da en kapsamlı Ar-Ge merkezine sahip olduklarını belirten Buck-Emden, bu merkezde 50 uzmanın çalıştığını iletti. Ytong’un üstün malzeme kalitesiyle, tüm dünyada aynı yenilikçi ve güvenilir imajla tanındığını vurguladı.

27.1.2012