Altı Ülkeden Genç Mimarlar Ytong Desteğiyle Bir Araya Geldi
Altı Ülkeden Genç Mimarlar Ytong Desteğiyle Bir Araya Geldi

Yapı malzeme sektörünün dinamik ve yenilikçi kuruluşu Türk Ytong desteğiyle İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbul SMD) tarafından düzenlenen “Genç Mimarlar Konferansı, Tasarım Öyküleri” etkinliği Yapı-Endüstri Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Altı ülkeden genç mimarları bir araya getiren konferansta, ofislerinin kuruluşundan başlayarak, karşılaştıkları zorluklar ve mesleki dönüm noktaları paylaşıldı.

Türkiye ve dünyadan genç mimarların deneyimlerini paylaşması amacıyla Türk Ytong sponsorluğunda İstanbulSMD tarafından düzenlenen konferansta Almanya’dan Frank Eittorf, İtalya’dan Tomas Ghisellini, Fransa’dan Nicolas Letschert, İngiltere’den Anna Liu ve Çin’den Linshou Wu’nun yanı sıra Türkiye’den Alişan Çırakoğlu ve Ali Hızıroğlu konuşmacı olarak yer aldı. XXI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hülya Ertaş moderatörlüğündeki konferans, samimi bir ortamda yuvarlak masa formatında gerçekleşti.

İstanbul SMD Başkanı Prof. Dr. Ertun Hızıroğlu, açılış konuşmasında etkinliğe katılan Türk ve yabancı mimarlara hoş geldiniz diyerek, konferansı destekleyen Türk Ytong’a teşekkür etti. Genç Mimarlar Konferansı’nın İstanbulSMD Konferans Dizisi’nin ikinci etkinliği olduğunu hatırlatan Hızıroğlu, üçüncü konferansın “sinema-mimarlık-müzik” temasıyla Ekim ayında gerçekleşeceğini duyurdu.

8.5.2015