Ytong'a Active Plus Enerjisi
Ytong'a Active Plus Enerjisi
Türk Ytong’un ikinci 50 yılının en önemli değişim ve yenileşim hamlesi olan ERP Yenileme Projesi start aldı.


04 Kasım 2015 tarihinde düzenlenen lansman toplantısıyla şirket yöneticilerine tanıtılan proje ile Ytong’un büyüme hedefleri ve dinamik yapısıyla uyumlu yeni bir altyapıya geçmesi hedefleniyor. Ytong, sektördeki lider konumunu, çok daha etkin, hızlı ve verimli iş yapış süreçleri ile desteklemek amacıyla devreye alacağı yeni Kaynak Planlaması Programı (ERP) için Microsoft Dynamics AX platformunu tercih etti.


Microsoft Dynamix Axapta, bugün üretim yapan modern kuruluşların pek çoğu tarafından tercih edilen yeni nesil bir ERP programı. Microsoft’un alışıldık ara yüzü ile uyumlu ve kullanıcı dostu bu platform, kullanıcılara pek çok kolaylıklar sağlayacak.


ERP altyapısı yenileme projesini Green Park Pendik Otel’de gerçekleştirilen lansmanla çalışanlarına duyuran Türk Ytong, bir iç iletişim projesi olarak kurgulanan ve Active Plus adıyla tanıtılan platform ile en son teknolojileri kullanarak tüm iş süreçlerini daha da etkin, verimli ve hızlı hale getirecek.


Toplantının açılışını yapan Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar konuşmasında “Ytong’un ikinci 50 yılına girişindeki bu en önemli değişim ve yenileşim hamlesiyle, liderliğimize ve Ytong markasına yakışan yepyeni bir dönemi bugün birlikte başlatıyoruz.” dedi.


Genel Müdür Gökhan Erel konuşmasında, kurumun dinamik hedefleri ile uyumlu yeni bir altyapı ihtiyacının gündeme geldiğini anlatarak “5 ayrı üretim tesisi bulunan Türk Ytong’un büyüyen ve hızla yenilenen yapısına, genişleyen müşteri, ürün ve hizmet yelpazesine cevap verecek, yüksek performanslı yeni bir teknolojiyle yolumuza devam edeceğiz” dedi. 


PROJE OFİSİ AÇILDI


16 ayda tamamlanması planlanan ERP yenileme çalışmaları, Ytong Pendik Fabrikası’nda açılan Active Plus Proje Ofisi’nden yönetilecek. 


ACTIVE PLUS NEDİR?

Active Plus, yeni Ytong ERP platformunun adıdır.

Çalışma süreçlerinin en değerli iki unsuru zaman ve enerjidir. Active Plus iş süreçlerimizin hızlanmasını sağlamakla kalmayıp, sizlerin de zaman ve enerjisini daha doğru yönetebilmenize olanak sağlayacak. ERP yenileme projesi, Active Plus’ın güç ve enerji veren yapısından yola çıkılarak hazırlanan vitamin şişelerinin içindeki logolu şekerlerle ERP kullanıcılarına tanıtıldı.

3.12.2015