Türk Ytong, Multipor ile Yapı İstanbul Fuarı'nda İlgi Odağı Olacak
Türk Ytong, Multipor ile Yapı İstanbul Fuarı'nda İlgi Odağı Olacak

Yapı malzemesi sektörünün lider kuruluşu Türk Ytong, 23-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda yer alacak. Türk Ytong, lansmanını gerçekleştirdiği yalıtım ürünü Multipor Isı Yalıtım Levhası başta olmak üzere sektöre yön veren inovatif ürünleri ile fuarda yer alacak.

 

Yaklaşık 100 bin yerli ve yabancı ziyaretçinin katılması beklenen Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda bu yıl 3 no’lu salonda yeni yerinde yer alacak olan Türk Ytong, Şubat ayında piyasaya sürdüğü, yüzde 100 yanmaz NaturePlus ve IBU (Alman Yapı ve Çevre Enstitüsü) EPD sertifikalı, “Multipor’’ ısı yalıtım levhası ile tüm dikkatleri üzerine çekecek.

Avrupa’nın tercihi MULTIPOR Türkiye’de

Isı yalıtımı sektöründe yangın güvenliği konusundaki eksikliği gidermek amacıyla yola çıkan Türk Ytong, 2017 yılı itibariyle Multipor Isı Yalıtım Levhası’nı Türkiye’de üretmeye başladı.  A1 sınıfı yanmaz, yangına karşı yüzde 100 güvenli, sudan etkilenmeyen, darbeye dayanıklı ve nefes alan bir ısı yalıtım çözümü olan Multipor, yangın durumunda mutlak bir emniyet sağlıyor, en yüksek sıcaklıklarda bile herhangi bir zehirli gaz veya duman çıkarmıyor. Multipor ile yüksek binalar dahil olmak üzere, ilave önlemler almadan, yangın riski oluşmadan yangın yönetmeliklerine uygun cepheler ve ısı yalıtım çözümleri güvenle oluşturuluyor.  

Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel; ‘Yeni çıkardığımız yanmaz ısı yalıtım levhası Multipor ile ısı yalıtım sektöründe yangın güvenliği açısından önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyoruz. Enerji verimliliği, yangın güvenliği ve yönetmeliğe uygunluk gibi konularda tüm beklentilere yanıt verebilen “Multipor” ürünümüz ile yapılarda yılda 1 milyon metrekare mantolamaya alternatif ısı yalıtımına imza atacağız.’ dedi.

 

Ytong geleceğin ürünlerine imza atıyor

İnovasyon ve Ar-ge çalışmalarına hız kesmeden devam eden ve gelecek 6 yıl içinde yapı sektörüne ısıl iletkenlik değeri 0,07 olan duvar bloklarını kazandırmayı hedefleyen Türk Ytong, üstün ısı yalıtımı özelliği, depreme ve yangına karşı dayanıklı yapısı, hafifliği ve uygulama hızı gibi özellikleri ile farklılaşan ürünlerini fuarda katılımcıların beğenisine sunacak. Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel; ‘2016 yılında sektörümüzde bir ilki gerçekleştirerek, standart gazbeton bloklara göre ısı yalıtım performansı %30 artırılmış Ytong 0,09’u piyasaya sunduk. Şimdi hedefimizde Ytong 0,07 var. İklim değişikliği karşısında, enerji ve kaynakların verimli kullanımı konularında AB’nin 2020’de enerji tüketiminde yenilenebilir enerjinin payının %20’ye yükseltilmesi ve %20 oranında enerji verimliliği sağlanması, sera gazı salımının 1990 yılına kıyasla en az %20, şartlar elverişli ise %30 oranında azaltılması gibi hedefleri bulunuyor. Türkiye de, Cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yıldönümü olması ve söz konusu yıl için bazı makroekonomik ve sektörel hedefler belirlenmiş olması sebebiyle 2023 yılını kilometre taşı olarak belirledi. Biz de bu çerçeve ile uyumlu olarak ürünlerimizin ısı yalıtım performansını geliştirmek üzere bir dizi hedef belirledik. Ytong 0,07 bunlardan biri olacak’ dedi.

 

 

Ytong Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) Objelerini sunuyor

Ytong fuarda ayrıca sektöründe bir ilki gerçekleştirdiği, Yapı Bilgi Modellemesi yani BIM hizmetlerini de tanıtacak. Ürünlerini birer “akıllı obje” olarak tasarlayarak, mühendisler, işverenler, mimarlar ve müteahhitler arasında kullanılan üç boyutlu bilgi yönetim sistemi BIM’de paylaşacak olan Ytong, bu sayede Türkiye’de proje tasarım ve yönetim süreçlerine etkin bir katkı sunacak.

 

GEBZE FABRİKASI: “Türk Ytong 55. yılını yeni fabrika yatırımı ile kutlayacak”

2018 yılında kuruluşunun 55. yılını kutlayacak olan Türk Ytong’un yüksek teknolojili yeni üretim tesislerine bir yenisini daha ilave edeceğini belirten Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel: “Gebze Dilovası’nda, Organize Sanayi Bölgesi’nde 500 bin metreküp kapasiteli en büyük ve en modern fabrikamızı kurmak için düğmeye bastık. 50 milyon Euro yatırımla gerçekleştireceğimiz Gebze fabrikamızı, 2018 yılının ikinci yarısında devreye almayı hedefliyoruz. Hem teknolojisi hem de kapasitesiyle Türkiye’de gazbeton endüstrisini çok daha ileri bir seviyeye taşıyacak bu fabrika ile donatılı ürün kapasitemizi de ikiye katlayacağız. Ayrıca sağlayacağımız istihdam artışı ile de sektöre katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Eğitime verdiğimiz önemin bir sonucu olarak, bu tesiste Ytong Akademi Eğitim Merkezi’ni kuruyoruz. Merkezde ürün ve uygulama eğitimlerimizi gerçekleştireceğiz, kurslar açacağız. Tıpkı Çatalca tesisimizde olduğu gibi Gebze tesisimizi de Yeşil Bina olarak inşa edeceğiz. Üretim tesislerimizi çevreyle dost-yeşil bina olarak inşa etmek, ürün ve üretim konseptimiz kadar, çevre ve insana verdiğimiz değerin bir sonucu…”

27.4.2017