Türk Ytong 54. Yılını Kutladı
Türk Ytong 54. Yılını Kutladı

Yapı malzemesi sektörünün öncü kuruluşu, Ytong üretiminde dünya lideri Türk Ytong Sanayi A.Ş., 54. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Türk Ytong’un 54. kuruluş yılı, 5 fabrikasında düzenlenen törenlerle kutlandı. Şirket kurucuları, ortakları, yönetici ve çalışanlarının bir araya geldiği törenlerde uzun yıllar Ytong'a hizmet veren çalışanlara kıdem ödülleri verildi. İstanbul Pendik’te bulunan merkez ofiste düzenlenen törende konuşma yapan Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar, sektörün mevcut durumunu değerlendirirken, sektör ve ülke ekonomisine değer katacak yeni yatırımları hakkında bilgi verdi.

"Dünya liderliğimizi sürdüreceğiz..."

Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar törende yaptığı konuşmada "Bundan tam 54 yıl önce Türkiye'ye kazandırılan bu büyük eserin bugün ulaştığı seviye hepimize gurur veriyor. 2017 yılı itibariyle son 5 yıldır geçmiş bütün yıllardan daha yüksek üretim, satış ve verimlilik sağladık. Türk Ytong olarak ulaştığımız başarılı sonuçlar hepimiz için gurur kaynağıdır. Özveriyle çalışan Türk Ytong ailesinin daha nice başarılara imza atacağına inanıyorum... Büyük bir heyecanla yeni amiral gemimiz olacak Dilovası fabrikamızın yatırımını yürütüyoruz. İnşallah bu yatırımımızı da en iyi şekilde tamamlayarak ülkemize ve hatta dünyaya yeni bir örnek yatırımı ortaya çıkaracağız." dedi.
Bu sonuçlarla hep birlikte övünüyoruz.

"Başarımız her aşamada uyguladığımız vazgeçilmez kalite yaklaşımıdır..."

Törende konuşan Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel, "54. yılımızı kutladığımız bugün hep birlikte sektörümüze ve ülke ekonomimize kattığımız değerlerle gurur duyuyoruz. Son yıllarda enerji verimliliği ve ısı yalıtımına odaklanarak, önemli yeniliklere imza attık. Yalıtım performansı artırılmış duvar malzemesi Ytong 0,09’u sektöre tanıttık. Ytong 0,07’yi üretmek için Ar-Ge çalışmalarımız sürüyor. Yüzde yüz yanmazlık özelliğine sahip Multipor ile ısı yalıtım sektöründe yeni bir dönem başlattık. Ytong’un başarısı, üründen dağıtıma, hizmetten güvenilirliğe kadar her aşamada vazgeçilmez kalite yaklaşımıdır. 54 yıldan beri şirketimiz, bu kültür ile devamlı ileriye yürümüş ve her türlü zorluğun üstesinden gelmiştir. Bu, önümüzdeki yıl da böyle olacaktır. 2018’de yeni ürünlerimiz ve çalışmalarımızla liderlik çıtasını daha da yükseğe taşıyacağız..." dedi.

28.12.2017