Ytong’dan 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması
Ytong’dan 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması

Türk Ytong; Türk Fotoğraf Sanatına katkıda bulunmak, ülkemiz geleceğini inşa eden, çağdaş, güvenli ve modern bir biçimde şekillenmesine, kalkınmasına hizmet veren inşaat emekçilerinin yaşadıkları süreçleri belgelemek, yaşam koşullarına tanıklık etmek ve topluma kazandırdıkları hizmetlerin ve sorumluluklarının toplum üzerindeki etkilerine dikkat çekmek amacı ile "İnşaat Emekçileri" konulu bir fotoğraf yarışması düzenledi.

Türk Ytong düzenlediği bu yarışmada; mühendisinden, mimarına, plancısından, teknikerine, usta-kalfasından, operatörlerine kadar adını sayamadığımız bir çok inşaat emekçisinin yaratıcılığı, bilgi birikimi, alın teri ve emeği ile yaşamımıza kattığı zenginlikleri, insanlarımızın farklı gözlerle görmelerini, tanımalarını, anlamalarını ve fotoğraf sanatı ile paylaşmalarını amaçlıyor.

Son katılım tarihi, 28 Eylül 2011 olan yarışmanın ödülleri şöyle belirlendi: Birincilik ödülü : 6.000 TL İkincilik ödülü : 4.000 TL Üçüncülük ödülü : 2.000 TL Mansiyon : 1.000 TL (4 adet) Satınalma : 200 TL

Profesyonel ve amatör tüm fotoğraf severlerin katılımına açık olarak düzenlenen ve Türk Fotoğraf Sanatı Federasyonu onaylı yarışmanın Seçici Kurulu birçok önemli isimden oluşuyor:

Prof. Dr. Barbaros Gürsel - MÜGSF Fotoğraf Bölüm Bşk. Yrd. Doç. Oktay Çolak - MÜGSF Dekan Yrd. Firdevs Sayılan (AFIAP) - Fotoğraf Sanatçısı Feyza Berker (AFIAP) - Fotoğraf Sanatçısı Lebriz Akdeniz - Reklam ve Tanıtma Md., Türk Ytong

Yarışma şartnamesine ve her türlü açıklayıcı bilgiye www.ytong.com.tr/fotografyarismasi linkinden ulaşılabilir.

1.7.2011