Referanslar

Ytong ürünleri kullanılan bazı referanslar

Tepekent Altınşehir

KÜNYE

Tepekent Mimarlık, Burak Dağlı ile Tepekent Altın Şehir Projesi Röportajı

Tepekent Mimarlık tarafından projelendirilen ve Konya’da yapımı süren 400 dairenin yer aldığı Tepekent Altın Şehir Konut Projesi’nin mantolama uygulamaları Multipor ile yapılıyor.

Tepekent Mimarlık’ı kısaca tanıyabilir miyiz?

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Tepekent Mimarlık’ın temelleri 2006 yılında Konya’da atıldı. Tepekent Mimarlık olarak 2006 yılından bugüne, sektöründe kaliteli ve fark yaratan bir ivmeyle, Konya’nın değerinin oluşmasına ve bilinirliğinin artmasına öncülük ederek, kısa sürede marka değerimizi yükseklere taşımayı başardık.

12 yıldaki istikrarlı yükselişimiz ve profesyonel kadromuz ile 120.000 m2’lik alanda 1.500 konut inşa ederek, 6.000 kişiye altın değerinde yarınlar hediye ettik.

Kuruluşumuzdan bugüne yaşadığımız gelişmelerin ışığında, sektörde seyreden ekonomik değişikliklerde ve zorlu koşullarda dahi büyümeyi sürdürerek Türkiye ekonomisine katkıda bulunmayı amaç edindik.

Şirket hedeflerini gerçekleştirme amacına yönelik hareket eden çalışanlarımız ile yüksek performansa sahip bir organizasyon yaratmaktayız. Sürekli yenilik ve mükemmelliğin entegrasyonu ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak en önemli vizyonumuz ve hedefimizdir.

Başarımızı sektörde çıtayı sürekli yükselten heyecanımıza ve değerli müşterilerilerimize borçluyuz. Bu motivasyon ile Tepekent Mimarlık olarak altın değerinde yarınlar inşa etmeye devam edeceğiz.

Anadolu’da proje üretmenin, malzeme tedariği açısından avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Anadolu’da proje üretirken malzeme tedariği açısından zorluklarla karşılaşıyoruz. Bölgemizde malzeme çeşitliliğinin fazla olmaması nedeniyle, seçimlerimiz esnasında daha az ürün tanıyıp, deneyimleme şansına sahip oluyoruz. Buna karşın Anadolu’da proje üretmenin proje takibi açısından avantajlarını da yaşıyoruz.

Altın Şehir Projesi’nde Multipor ürününü tercih etmiş olduğunuzu biliyoruz. Projeden ve Multipor uygulamasından biraz bahsedebilir misiniz?

Altın Şehir Meram projemiz, toplamda 400 dairenin bulunduğu, geniş yaşam alanlarının yer aldığı bir projedir. Yüksek kalite standartları sunmayı hedeflediğimiz projede, ısı yalıtımı uygulaması için Multipor’u tercih ettik. Tüm cephenin mantolanmasında bu ürünü kullanıyoruz İki etaptan oluşan projemizde, toplamda 40 bin metrakareye ulaşan mantolama uygulamasını 6 cm kalınlığında Multipor Isı Yalıtım Levhası ile tamamlayacağız.

Multipor’un mantolamadaki üstün özellikleri nedir?

Multipor’u özellikle kagir ve yangına karşı koruma sağlayan bir ısı yalıtım ürünü olması nedeniyle mantolamada tercih ettik. Kolay uygulanması, nefes alan mineral bir yalıtım sağlaması ve cephede dalgalanma yapmaması ise diğer artıları.

Multipor’u projelerinizde tercih etme öncelikleriniz nelerdir?

Multipor’u ED1 sıvası ile birlikte yüksek ısı yalıtımı sağlaması, mineral ve nefes alan bir mantolama uygulamasına olanak tanıması, kagir bir malzeme olması, suya dayanıklı olması nedeniyle tercih ettik. Özellikle geniş sağır cephelerde elde ettiğimiz düz yüzeyler, dalgalanma sorunu yaratmaması ve fuga detaylarının kolaylıkla sağlanabilmesi de belirleyici oldu.

Bize Ulaşın Bize Danışın