Referanslar

Ytong ürünleri kullanılan bazı referanslar

Rönesans Tower

KÜNYE

Rönesans Tower

Türkiye’nin ilk LEED Platinum sertifikalı “kule”si olan Rönesans Tower’da, taşıyıcı sistemin kurgusundan cephe sisteminin çözümüne kadar Türkiye için birçok ilki barındıran binanın iç duvarları Ytong blokları ile örüldü.

Rönesans Tower, Ataşehir’de (İstanbul) yer alan, toplam 13 bin 810 metrekare arsa üzerinde Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından geliştirilen A Sınıfı (A+) bir ofis projesi. Enerji verimliliği, dizaynın her aşamasında göz önüne alınarak tasarlanan bina, Türkiye’de ilk LEED Platinum alan kule projesi oldu.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım (RGY) Ofis Geliştirme Direktörü Tuğçağ Arda Çotuk, projelerde gazbeton kullanımının hem imalat hızı, hem de imalat kalitesi açısından çeşitli avantajlar sağladığını vurguluyor. Gazbetonun kullanıcı için gerekli olan konfor şartlarının sağlanmasında da büyük oranda katkı sağladığını dile getiren Çotuk, “Malzemenin boşluklu yapısı nedeniyle, verimli ısı ve ses yalıtımı değerleri, mekanlarda istenilen konfor seviyelerine ulaşmamızda oldukça etkili oluyor. Ayrıca, yangın dayanımı özelliğinin malzeme kalınlığına oranla başarılı olması da ürünün sağladığı en büyük avantajlar arasında sayılabilir” diyor ve şu yorumlarda bulunuyor: "Ytong ürünlerini tercih sebeplerimizin başında, sağladığı performans değerlerinden çoğunun muadil ürünlere kıyasla daha verimli olması; sürdürülebilir tasarım kapsamında çevre etkisi düşük, sertifikalı ve çevre dostu doğal malzemelerden imal edilmiş ürün gamı; ürünlerin A1 yangın sınıfına dahil olması; malzemelerin istenilen ölçüde kolayca kesilebilmesi ve kesilen her parçanın kullanılabilmesi ile muadil ürünlere göre imalat hızının daha yüksek olmasını sıralayabilirim. Ayrıca ürünlerin hem kolay temini, hem sahada kolay çalışılması, hem de birim ağırlığının düşük olması ile binadaki ölü yüklerin azaltılmasına katkısını da göz önünde bulundurduk ve fiyat-performans değerlendirmesi sonrası Ytong ürünlerini tercih ettik. Ytong firması, uluslararası kalite yönetimi ve teknik kadrosu ile güvenilir bir çözüm ortağı olarak görülüyor. Malzeme stoğunda ve tedarik sürelerinde, genelde diğer firmalara oranla daha iyi hizmet veriyor"

Bize Ulaşın Bize Danışın