Referanslar

Ytong ürünleri kullanılan bazı referanslar

Bizim Evler 6

KÜNYE

BİZİM EVLER 6

İhlas Yapı tarafından Ispartakule’de hayata geçirilen Bizim Evler 1, 2, 3, 4 ve 5’in ardından Bizim Evler 6’da da Ytong kullanıldı.

Ytong blok, asmolen ve lentoların kullanıldığı, 410 bin metrekare insaat alanına sahip Bizim Evler 6’da Ytong tercihinin nedenlerini öğrendiğimiz Proje Müdürü İsmail İsman, İhlas Yapı’nın geçmiş senelerde tamamlandığı Bizim Evler projelerinin tümünde, Marmara Evleri’nin 1, 2 ve 3. etapları ile Armutlu Tatil Köyü projelerinin bir kısmında da yıllardır Ytong kullandıklarını ve bu işbirliğinden çok memnun olduklarını dile getiriyor. Ytong malzemelerin düzgün, iyi paketlenmiş ve ebatlarının net olduğunu vurgulayan İsman, “Ytong’un katlara vinçle alınması çok kolay ve zayiatı az. Tuğla ya da bims’le karşılaştırıldığında ısı yalıtım özelliği de oldukça fazla olan gazbetonu tercih etmemizdeki en önemli nedenlerden birisi de elektrik ve su tesisatı islerinde büyük kolaylıklar sağlaması” diyor. Ytong malzemelerin çok rahat işlenebildiğini, fazla kırmadan-dökmeden arzu edilen miktarda kanal ve deliklerin açılabildiğini vurgulayan İsman, düzgün bir yüzey sağlanabildiği için sıva sarfiyatının da azaltıldığını ifade ediyor. “Normalde duvar yüzeylerinde ortalama 20 kilogramlara kadar alçı sıva malzemesi sarfiyatı olurken, Ytong blok kullanılan yapılarda ortalama 15-16 kilogram mertebelerinde kalıyor” diyen Isman, su yorumlarda bulunuyor: “Ytong bloklar ayrıca binaya daha az yük getiriyor. Sıva malzemesi az kullanıldığından, bu da binanın yükünü azaltan önemli bir unsur oluyor. Sağladığı ısı yalıtımı özelliği ise insaat sonrası bina sakinlerine enerji tasarrufu sağlayarak avantajlar sunuyor”.

SIVA YAPMADAN SERAMİK YAPIŞTIRABİLİYORUZ

“Ayrıca lento olarak zaten gazbeton kullanıyoruz. Diğer taraftan seramik yapacağımız yüzeylerde Ytong’u çok düzgün örebildiğimiz için sıva yapmak zorunda kalmıyoruz. Bu da hem tasarruf sağlıyor hem isimizi kolaylaştırıyor. Muadil başka ürünlerde kesinlikle kaba sıva yapılması gerekiyor. Fakat Ytong blokların üzerine hiç sıva yapmadan seramik yapıştırabiliyoruz. Ayrıca dış cephelerde düzgün bir yüzey sağladığı için mantolama sırasında yapıştırıcı sarfiyatını da azaltıyor”.

YTONG HER SÜRECE UYUM SAĞLIYOR

“Ytong kurumsal bir firma. Hangi konu olursa olsun kolaylıkla bir muhatap bulabiliyorsunuz ve kesinlikle bir çözüm üretiliyor. Özellikle sevkiyat konusunda bir program belirlediğimizde gazbeton üreticilerinin çabuk reaksiyon vermesini bekleriz. Günübirlik uygulamalarla bu sürecin yürümesi gerekir. Oldukça sıkıntılı bir organizasyon olmasına rağmen Ytong bu zorlu sürece de tam olarak uyum sağlıyor”.

Bize Ulaşın Bize Danışın