Referanslar

Ytong ürünleri kullanılan bazı referanslar

Premier Kampüs Ofis

KÜNYE

PREMIER KAMPÜS OFİS

Kagıthane’de yaklasık 20 bin metrekarelik bir alanda inşa edilen Premier Kampüs Ofis, ortak çalışma ve sosyal alanlarıyla geleneksel ofis kalıplarından sıyrılan bir proje. 370 adet ofis ile 44 adet ticari alana sahip Premier Kampüs Ofis’in yüzde 50’ye yakın kısmı ise yeşil alan ve çalışanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Kampüs Bahçe ve Kampüs Meydan olarak değerlendirilecek. Projenin Konsept Mimarı Belçika asıllı Julien De Smedt; uygulama projeleri ise Bünyamin Derman (DB Mimarlık)’a ait.

Kaba inşaatı bitmek üzere olan ve LEED Gold sertifikasının hedeflendiği projede hem donatılı duvar panellerimiz hem de gazbeton bloklarımız kullanılıyor. Projedeki Ytong kullanımıyla ilgili bilgi aldıgımız Fer Yapı Satın Alma Uzmanı Aydın Özmen, Fer Yapı olarak Mai, Parima ve Premier gibi son büyük ve önemli projelerinin hepsinde Ytong ile çalıştıklarını ve gazbetonda tercihlerinin hep Ytong olduğunu belirtiyor.

YTONG BİZE EN YAKIN GRUPLARDAN BİRİSİ

Projede kullanılan Ytong Duvar Panelleri’nin büyük metrajları veya daha geniş yükseklikleri bir kerede geçmek adına pratik ve süreçleri kısaltan uygulamalara imkân verdiğini ve yüksek ısı-ses yalıtım değerlerine sahip olduğunu hatırlatan Özmen, “Ytong’u tercih ediyoruz; çünkü Ytong bize kalite, ürün tedariği ve zamanında temin anlamında en yakın gruplardan birisi. Ürün kalitesini bozmadan belli bir standartta ve hızda devamlı ürün sağlayabiliyor. İki ürünün birbirinden farklı kalitede olması durumunu Ytong’da yaşamıyoruz. Ytong, hafifliğinden dolayı işi hızlandırıyor. Üzerinde kullandığınız sıva miktarında bile azalma oluyor. Bu anlamda Ytong bizim için iyi bir yapı elemanı” diyor.

Duvar panellerini kaçış koridorları gibi koridorların üretiminde kullandıklarını söyleyen Özmen, şöyle devam ediyor: “Ytong Duvar Panelleri koridor teşkilinde önemli bir malzeme oldu. Hızlı ilerliyor, temiz bir çalışma yapıyoruz. Ortaya temiz bir iş çıkıyor. Ayrıca Ytong malzemelerde yenileme yapmak çok daha kolay. Kesildiğinde tozu, pisliği minimumda olan bir malzeme. Keza 15’lik Ytong kullandığınız zaman, belli yüksekliklerde hatıl ihtiyacı da ortadan kalkabiliyor. Hatıl yapmak ve yerine kaldırmak hep sıkıntılı süreçlerdir. Kesin kullanmak gerekiyorsa Ytong’un kendi hatıllarından da alma şansına sahibiz”.

KALİTE HİÇ DEĞİŞMİYOR

“Ytong çok seri çalışan bir firma. Kapasitelerinin yanında konuyla ilgili Ar-Ge çalışmaları olduğu için ürün kaliteleri de yüksek. İki ürün arasındaki kalite hiç değişmiyor. Her üç bloktan birisi ele alınınca kırılıyorsa veya palette bir sürü blok zayi oluyorsa, ortada malzeme açısından ciddi bir sıkıntı var demektir. Bu sorunları yaşamadığımız bir marka bizim için doğru markadır. Ytong ise doğru ürünle, doğru zamanda, doğru hizmeti verebiliyor. Bunların yanında Ytong firmasının iş programına uygun bir şekilde istenilen ürünleri sahaya ulaştırması ve süreçleri aksatmaması projeler için diğer önemli bir katkı oluyor”.

Bize Ulaşın Bize Danışın