Multipor Cephe Sistemi

Ürünler ve Çözümler

Yeni yapılar için ekonomik ve yanmaz ısı yalıtımı

Bu çözüm yeni yapılacak inşaatlar için ekonomik ve idealdir. Binanızın cephesini mantolamadan, yönetmelikler ve standartlar ile uyumlu ve ekonomik bir şekilde ısı yalıtım yapmanıza olanak sağlar.

Uygulamada TS 825’e göre hesaplamalar yapılarak uygun kalınlıkta Ytong 0,09 Duvar Blok’u ve Multipor Isı Yalıtım Levhası seçilir. Duvarlar Multipor kalınlığı kadar dışarı taşırılarak örülür. Sadece betonarme yüzeyler Multipor Isı Yalıtım Levhası ile kaplanarak yalıtılır.

Ytong 0,09 Bloklar ile oluşturulan duvarlar yeterli ısı yalıtımını sağladığı için, üzerine ilave ısı yalıtımı uygulamasına ihtiyaç yoktur. Yalnızca betonarme yüzeylerin yalıtılması yeterlidir.

Ytong – Multipor Cephe Sistemi mineral esaslıdır, küf, nem ve yoğuşmaya neden olmaz. Yangına karşı yüzde 100 güvenlidir. Yapı ömrü boyunca ısı yalıtımı özelliğini ve sağlamlığını kaybetmez.

Yanıcılık Sınıfı
Teklif İste

Bir Bakışta Avantajlar:

Bina ömrü boyunca yüksek ısı yalıtım performansı

Yüksek ısı yalıtımına sahip tek katmanlı Ytong - Multipor Cephe Sistemi, sıcak havalarda ısıyı dışarıda, soğuk havalarda ise içeride tutar. Ytong ve Multipor’a sahip oldukları mükemmel ısı yalıtım özelliğini, yapısındaki içi durgun hava dolu küçük gözenekler sağlar. Bina ömrü boyunca sağlamlığını ve yalıtım performansını korur.

Isı köprüsüne izin vermeyen cepheler - Düşük enerji giderleri

Ytong-Multipor Cephe Sistemi; ısı köprülerini ortadan kaldıran, tek katmanlı, boşluksuz ve homojen bir ısı yalıtım çözümüdür. Dış ortamdan ısı alışverişine izin vermez, yüksek ısı yalıtımı sağlar.

Cephe yangınlarına son

Ytong-Multipor Cephe Sistemi’ni oluşturan Ytong 0,09 Duvar Bloğu, Multipor Isı Yalıtım Levhası, Multipor Cephe Yapıştırıcısı ve Multipor Sıvası A1 sınıfı yanmaz malzemelerdir. Yangın durumunda yanmaz, alev almaz, herhangi bir duman ve zehirli gaz salımı yapmaz. Yüksek binalarda ilave önlemler almadan, yangın riski oluşmadan güvenle uygulanır.

Darbe dayanımı yüksektir

Multipor Isı Yalıtım Levhası masif yapıdadır ve yüksek basınç mukavemetine sahiptir. Hafifçe vurularak yapılan yüzey yoklamalarında bir duvar gibi tok ses çıkarır, yüksek kalitede, dayanıklı bir ısı yalıtımı uygulaması sağlar. Her iki yüzeyi su itici özelliğe sahip olacak şekilde işlemden geçirilmiştir. Sert yüzeyi sayesinde darbelere karşı dayanıklıdır.

Cephelerde yüzey dalgalanmalarına rastlanmaz

Multipor ve Ytong 0,09 Duvar Bloğu’nun rijit yapısı ve rendelenebilir olması sayesinde cephelerde yüzey dalgalanmalarına rastlanmaz.

Ürün Broşürleri

Ulusal Teknik Onay Belgeleri

Bize Ulaşın Bize Danışın