Ytong Nedir?
YTONG NEDİR?

Bir ürün, birçok avantaj

KURUMSAL FİLM

Eşsiz Ytong kalitesini nasıl ürettiğimize göz atın.

YTONG NEDİR?

Gazbeton yapı malzemesinin mucidi.

Uluslararası bir marka olan YTONG, gazbeton yapı malzemesinin mucidi ve ilk endüstriyel üreticisidir.

Bünyesindeki milyonlarca gözenek nedeniyle yüksek ısı yalıtımı sağlayan YTONG ürünleri, hafif, sağlam, kolay işlenen, yanmaz bir yapı malzemesidir. Kuvarsit, çimento, kireç ve su gibi doğal hammaddelerden üretilen YTONG ürünleri, çevre ve insan dostudur.

Ytong Nedir?

YTONG ÖZELLİKLERİ

Ytong’un avantajlarını keşfedin.

YÜKSEK ISI YALITIMI

Ytong yüksek ısı yalıtım özelliğine sahiptir. Dış duvarlarda uygun kalınlıklarda kullanıldığında Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğine uygun sınır değerleri sağlar.

YANGIN KORUMASI

Ytong A1 sınıfı hiç yanmaz yapı malzemesidir. Yanmaz, tutuşmaz, zehirli gaz, duman ve damlama oluşturmaz.

EKOLOJİK ÜRÜN

Kuvarsit, çimento, kireç ve su gibi tamamen doğal hammaddelerden üretilen Ytong, çevre ve insan dostu yapı malzemesidir. Üretim sürecinde ortaya çıkan atıklar ve şantiye atıkları tamamen geri dönüştürülebilir.

HAFİFLİK

Ytong ürünleri hafiftir. Yapıyı hafifletir, yapıya etkiyen deprem yüklerinin azalmasına yardımcı olur.

SES YALITIMI

Ytong gözenekli yüzeyi ve yüksek porozitesiyle ses yutma özelliği yüksek bir malzemedir. Binaların Gürültüye Karşı Korunması Yönetmeliği’ne uygun duvar çözümleri sunar.

KOLAY VE HIZLI İMALAT

Ytong ahşap gibi kolayca işlenebilir, kesilebilir. Kolay işlenme ve basit montaj detayları, daha hızlı ve daha basit bir işçilik sağlar.

SAĞLAMLIK

İnşaat teknolojisinin ve uluslararası standartların gerektirdiği dayanım sınıflarında üretilen Ytong ürünleri, yapı ömrü boyunca sağlamlığını korur.

MİLİMETRİK ÖLÇÜLER

Ytong, milimetrik hassasiyetle üretilir ve boyutlandırılır. Düzgün yüzeyli olması, işçiliği kolaylaştırır, sıva kalınlığını ve duvar maliyetini azaltır.

SAĞLIKLI İÇ ORTAM

Mineral esaslı, buhar difüzyonuna açık ve nefes alan bir üründür. İç ortamdaki optimum su buharı miktarını düzenleyerek yoğuşma ve küf oluşumunun önlenmesine katkı sağlar.

EKONOMİ

Ytong inşaat ve yatırım maliyetlerinde ekonomi sağlar. Yapı ömrü boyunca bakım gerektirmez, enerji maliyetlerini düşürerek sürdürülebilir bir tasarruf sağlar.

YTONG YAPI SİSTEMİ

Ytong ürünleri birbirini tamamlayan eksiksiz bir inşaat sistemi oluşturur. Hızlı inşa edilen, düşük enerjili, sağlam ve depreme dayanıklı yapım sistemini garanti eder.

DANIŞMANLIK VE TEKNİK DESTEK

Ytong’un satış öncesi ve sonrası sunduğu profesyonel destek ve teknik çözümler başarının garantisidir.

Bize Ulaşın

Mesaj gönderin

Bilgi formunu doldurun

Bizi Arayın

Hizmetinizdeyiz: +90 216 396 66 00

Bağlan

Yetkili Satıcılar

En yakın Yetkili Satıcımıza ulaşın

Listeden bul