Sanayi yapılarını tehdit eden en önemli risklerden birisi yangın hasarlarıdır. Yangın riski ve yangının neden olduğu kayıplar, pasif yapısal yangın güvenlik önlemleri ile büyük ölçüde önlenebilir. Bunun için yapının yangına dayanıklı yapı elemanları ile tasarlanması, inşa edilmesi ve olası bir yangın durumunda alevlerin ve dumanın yayılmasını önleyici nitelikte planlanmış olması gerekir. Sanayi yapıları gibi büyük ölçekli yapılarda yangının ilerlemesini ve yayılmasını önlemek için, yapının yangın duvarları ile bölümlere ayrılması en etkili önlemlerden biridir.

A1 sınıfı "hiç yanmaz" özellikteki Ytong paneller ile oluşturulan Ytong Yangın Duvarı, 240 dakikaya ulaşan sürelerde yangın dayanımına sahiptir. Yangının ilerlemesini ve yapının diğer bölümlerine yayılmasını önler, kurtarma ve tahliye çalışmalarına, itfaiyenin daha etkin müdahalesine olanak sağlar.

Yangına 4 saat boyunca dayanır
Yangına 4 saat boyunca dayanır
Ytong yangına geçit vermez
Ytong yangına geçit vermez

Avantajları:

Yangına tepki sınıfı:

Ytong Yangın Duvarını oluşturan donatılı paneller, A1 sınıfı yapı malzemeleridir, yangın süresince yanmaya katkıda bulunmazlar, yangın esnasında zehirli gazlar açığa çıkarmaz ve damlama yapmaz.

Yangın dayanımı:

Ytong Yangın Duvarının yangın dayanım süreleri yüksektir. 15 cm kalınlıktaki bir Ytong Yangın Duvarı ile 4 saate kadar yangına dayanım sağlanabilir.

Isı yalıtımı:

Ytong Duvar Panellerinin ısı yalıtım değeri yüksektir. Yangın sırasında ısının duvardan geçişine engel olur.

Sızdırmaz:

Ytong Duvar Panelleri lamba zıvana profil yapısı ile birbirine geçme yapar, duman ve alev geçişine engel olur.

Sanayi yapıları için yangın güvenliği:

Ytong Donatılı Yapı Elemanları, yüksek yangın performansı ile sanayi yapılarında alınacak yapısal yangın güvenliği önlemleri için uygun çözümler sunar.

Yüksek darbe dayanımı:

Ytong Duvar Panelleri yüksek basınç mukavemetine sahiptir ve darbelere karşı dayanıklıdır. Yangın esnasında üzerlerine gelebilecek darbe etkilerine dayanımlı olacak şekilde üretilir.

Kolay ve hızlı montaj:

Ytong Duvar Panelleri fabrikadan kullanıma hazır olarak sevk edilir ve uygulamanın alanında sadece panelleri yerine yerleştirme işlemi yapılır. Ön üretimli panellerin basit uygulama tekniği yapım sürecini hızlandırır.

Çevre dostu:

Ytong doğal hammaddelerden üretilen çevre dostu yapı malzemesidir. Üretim ve yapıdaki kullanımı boyunca çevreye zarar veren atıklar oluşmaz.

Bize Ulaşın